Državno ŠŠT v košarki za mlajše učenke

Datum dogodka:
23.05.2019

Košarkarice  OŠ Draga Bajca druge v Sloveniji.

Vipavske košarkarice (letnik 2006 in 2007) so v četrtek, 23.5.2019 dosegle velik uspeh. Na finalnem turnirju štirih najboljših osnovnošolskih ekip, ki je potekal v telovadnici OŠ Draga Bajca v Vipavi, so osvojile srebrne medalje.
Najprej so na polfinalni tekmi uprizorile epski preobrat, ko so iz že izgubljenega položaja proti ekipi OŠ Dravograd prišle do neverjetne zmage. Po dveh tretjinah so Vipavke dosegle samo 15 točk, v zadnji tretjini pa se jim je dobesedno "utrgalo" in z rezultatom 22:7 prišle do zmage, ki jih je popeljala v finale.
Tudi na finalni tekmi so se znašle v zaostanku, ki pa je bil previsok za končno slavje.

Rezultati finalnega turnirja:
OŠ DRAGA BAJCA : OŠ DRAVOGRAD 37:35
OŠ HINKA SMREKARJA : II. OŠ ROGAŠKA SLATINA 51:45
za 3. mesto OŠ DRAVOGRAD : II. OŠ ROGAŠKA 38:46
finale: OŠ DRAGA BAJCA : OŠ HINKA SMREKARJA 51:65

Kljub porazu na finalni tekmi je 2. mesto v Sloveniji odličen rezultat in dokaz, da je v Vipavski dolini ženska košarka #1!!!!!
Spomnimo še, da so pred kratkim starejše deklice OŠ Šturje osvojile naslov državnih prvakinj.